Hanyetu

Kdo do oddílu chodí?

Náš oddíl sestává ze čtyř družinek (dvou holčičích a dvou klučičích). V každé družince je průměrně kolem devíti podobně starých dětí, vedených třemi družinkovými vedoucími – Udi.

DružinkaTermín družinovek
Kočičáci (kluci)úterý 17:15 – 19:15
Pandakaty (holky)pátek 16:30 – 18:30
Ventilové (kluci)čtvrtek 16:00 – 18:00
Nová družinka (holky)pátek 15:30 – 17:30
Tháka Okóka (R+R)úterý 18:00 – 20:00

(kredit: Morče <3)

Kdo oddíl vede?

Hlavním vedoucím je Kibitz (Timotej Toepfer, kibitz@skaut.cz) se dvěma zástupci, Wexlákem (Bonifác Klimeš, wexlak11@gmail.com) a Štípadlem (Linda X. Součková, stipadlo@skaut.cz). Není to ale tak, že by snad dělali všechno sami. Všichni vedoucí se podílí na chodu oddílu společně na společných radách a akcích.

Co děláme?

Během roku máme týdenní družinovky, kde se s dětmi jak pohybujeme, hrajeme hry, vytváříme, tak se učíme (nejen) skautským dovednostem jako spolupráci, samostatnosti, skautským hodnotám a užitečným dovednostem, které posléze zužitkují hlavně na letním táboře. O víkendech pořádáme družinkové a oddílové výpravy, vícedenní nebo jen na odpoledne – to záleží na rozpisu akcí. S kamarády z Anpetu jezdíme o jarních prázdninách na hory, na podzim uklízíme les nebo spolu máme nějaké střediskové akce. Zároveň se zúčastňujeme meziskautských akcí jako jsou Jupijou, Praha plná strašidel a podobně.

Chceš patřit mezi nás?

Momentálně máme většinu míst zaplněných, nicméně mrkni na záložku nábory. Třeba se to zrovna hezky sejde a my Tě budeme moci přivítat mezi nás.