Zahajovací výprava 19.9.1930

Skutečný kulturní zážitek!

Sraz je v 8:20 na vlakovém nádraží v Modřanech, rozchod je pak plánován kolem sedmé hodiny u naší Modřanské klubovny.

Vzhledem k očekávanému velkému počtu účastníků a zároveň nevelké kapacity vlakového spojení vás prosíme, abyste vyplnili do této TABULKY, kdo z dětí půjde a kolik kamarádů a příbuzných vezme s sebou. Díky tomu budeme schopni dát Českým drahám zavčasu vědět, kolik vagónů navíc mají přistavit :) (Toto vyplňování se vás týká i v případě, že sami nemůžete dorazit.)

Co sebou?

Potřebným vybavením je zejména obutí a odění vhodné s ohledem na počasí a fakt, že přeci jen budeme trošku chodit (trasa k nahlédnutí zde). Dále by ve vašich zavazadlech neměla chybět ani svačina a pití v množství větším než malém, protože znáte děti… Pokud máte Opencard, nezapomeňte ji doma.

Účastnický poplatek, který bude vybírat Fík na místě srazu, činí 100 Kč na osobu. Co na sebe: Výprava tématicky navazuje na táborové dění (byť se situace v Chicagu výrazně uklidnila, stále ještě zůstala celá řádka věcí nevyřešena a někteří zákulisní hráči neodhaleni), proto doporučujeme, aby se členové výpravy alespoň v mezích zachování tepelného komfortu oděli do chicagských oděvů. Rodiče a bližní pak uvidíme rádi alespoň s tematickými doplňky.

Proč jít na výpravu, když jsem rodič?

  • projít se přírodou pěkně po svých vám udělá moc dobře
  • zkusit si, co dělají vaše děti přes rok, vám usnadní pochopení jejich vyprávění
  • vždycky se hodí promluvit si s lidmi, kterým své děti svěřujete – jeden nikdy neví, jestli to náhodou nejsou blázni
  • budete mít jedinečnou příležitost shlédnout v premiéře táborový film!
  • vedoucí i ostatní rodičové jsou zpravidla zajímaví lidé, témat k hovoru je nekonečno
  • budete mít také poslední možnost vyzvednout si věci dětí z černé díry, po výpravě budou odevzdány na charitu

Pokud z nějakého důvodu nemůžete během dne podílet na potírání zločinu, nevadí, rádi vás uvidíme alespoň na filmové premiéře dokumentárního snímku Chicago 1930, která bude začínat v klubovně po příchodu hlavní skupiny zhruba v 17:45.

A navíc…

Zároveň je zahajovací výpravou zahájeno i počítání docházky, kterou se vyplatí udržet na vysoké úrovni nejen kvůli skvělým zážitků, ale i kvůli „Akci za odměnu“, na kterou bude moci na konci pololetí každý s docházkou nad 80 %. (Více informací na výpravě.)