S lucerničkou z Betléma

Každý rok před Vánoci světloprobíhá akce, která má lidem připomenout, jak je důležité starat se o mír ve světě. Skauti rozvážejí tzv. Betlémské světlo z Betléma do celého světa. Předávají si ho mezi sebou a přinášejí ho k ostatním lidem jako symbol míru a přátelství. My jsme se letos vydali spolu s dalšími Blanickými skauty za starostou Prahy 4, který nám mile přijal. Poté jsme ještě světlo donesli do modřanského kostela.

 

 

Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii Sněhové vločky: http://skautisvjiri.rajce.idnes.cz/Betlemske_svetlo_22.12.2014/

A více o Betlémském světle se můžete dočíst zde: http://www.betlemskesvetlo.cz/

bet sv

„Ten, jehož život je plný radosti, neublíží nikomu jinému. Člověk, který má radost z rozmanitosti, se těší také z rozmanitosti světových kultur. V místech, kde hlad je součástí každodenního života, přetrvává bolest a násilí. Jestliže máte dostatek jídla, že se o něj můžete podělit, můžete posílit nejen tělesno, ale také poskytnout dostatek energie k upevnění míru.

To je důvod, proč je letošní motto „Sdílení štěstí vám přinese pokoj“.

Myšlenka byla převzata ze 14. kapitoly listu Římanům (17–19). Tato pasáž vysvětluje, že život je mnohem více než jídlo a pití a měli bychom se více zaměřit na mír, spravedlnost a radostné bytí. Radost ze života se může odrážet i ve společném pokrmu, což by mělo být letošním tématem.“ (převzato z http://www.betlemskesvetlo.cz/)