OLD – Náš oddíl

…co je Keya vlastně zač?

Jsme křesťansky založený skautský oddíl z keyasPrahy, který spadá pod 7. středisko Blaník, o kterém se můžete víc dozvědět na jeho stránkách. Vznikli jsme před dvaceti lety jako oddíl smíšený, v našich řadách tak naleznete chlapce i děvčata, dohromady skoro 65 dětí. Dělíme se do šesti družinek podle věku a pohlaví. Každá družinka má své vedoucí – udi.  Aby toho nebylo málo, máme ještě skupinu roverů (kluci a holky starší než 15 let se speciálním programem). Podrobnosti o jednotlivých družinkách i vedoucích se můžete dočíst v dalších rubrikách.

Každá družinka má pravidelně jednou týdně v klubovně schůzku, která trvá 2 hodiny. Během roku, přibližně jednou za tři týdny, pořádáme víkendové akce. Může se jednat o výpravy na jeden den, nebo o trojdenky od pátku do neděle (případně déle, když se zadaří a je státní svátek). Ty buď tráví celý oddíl společně, nebo jednotlivé družinky samostatně.
Speciální místo má v programu celooddílová Vánoční trojdenka. Celý rok akcí ohraničují i celooddílové výpravy – zahajovací a závěrečná.

Účastníme se i dalších akcí, například skautské hudební soutěže Jupijou, či florbalového turnaje Derwen cup. Pravidelnou podzimní KEYA akcí je Hra po Praze, a na jaře nechybíme na střediskové HUstoakci nebo Blanických hrách. A taky jsme opět obnovili tradici oddílových hor, jupí!

Harmonogram akcí tvoříme vždy na jednotlivá školní pololetí a jeho aktuální podobu najdete v rozpisu.

Náš tábor

Vyvrcholením celého oddílového roku je třítýdenní letní tábor v tee-pee. Zhruba každé dva roky si pro něj vybíráme nové neznámé místo, nemáme žádné stálé tábořiště. Vlastnímu táboru předchází několik dnů tzv. stavebky, kdy uďové a starší děti tábořiště budují. Jsme hrdí na to, že vše stavíme bez jediného hřebíku a existujeme v souladu s přírodou. Vidět na vlastní oči to můžete během návštěváku na konci druhého týdne, kdy je tábor otevřen všem našim rodičům a příznivcům.

Želva

Slovo „keya“ je z indiánského jazyka kmene Lakotů a v překladu znamená „želva“. Želva je u nás přítomná všude – v názvu, oddílovém znaku, i v našem pokřiku:

Pevní jako želví krunýř,
vytrvale jdeme.
Pod sluncem a pod hvězdami,
přáteli být chceme.

Usilujeme o všestranný rozvoj našich dětí, přátelství napříč věkem a radost nás všech.

cropped-tabor2014.jpg

Ke stáhnutí: Přihláška do skautského oddílu Keya (v současnosti máme plnou kapacitu)