Tábor

Na této stránce najdete dokumenty a všechny užitečné informace o našem táboře. Stranou všech praktických a administrativních záležitostí je třeba říct jedno:

Letní tábor je nejdůležitější událostí života oddílu a je vyvrcholením naší celoroční činnosti. Dětem nabízí intenzivní prožitek a formující zkušenost. Je velmi žádoucí, aby se vaše dítě tábora účastnilo, protože společné zážitky dávají celé družince novou dynamiku. Za tři týdny toho stihneme opravdu hodně :) Byla by škoda o to dítě připravit třeba naplánováním rodinné dovolené na červenec.

Hledáte…
Základní informace
Aktuální ročník
Kostým 2017
Přihláška a zdravotní dokumenty
Co je potřeba a kolik to stojí?

Základní informace

Tábor trvá tři týdny (nováčkům se povoluje jet i jenom na první dva týdny, ale lepší je jet na celou dobu), jezdíme na něj vždy v červenci. Nemáme stálé tábořiště a zhruba každé dva roky si vybíráme novou louku. Táboříme v tee-pee, každá družinka má svoje vlastní, kde spí všichni její členové včetně uďů. Spíme na dřevěných postelích, které si na místě sami vyrábíme (tip: hodně času se ušetří s předem vyrobeným roštem – indiánskou postelí / alternativní návod č. 2).

Kuchyň a vše potřebné k táborovému životu postaví uďové a starší děti už na stavebce pár dní před táborem a v den příjezdu dětí už je všechno připraveno.

Během tábora děti kromě všech různě zaměřených programů čekají i tzv. manévry – vícedenní pěší výlet z tábora. Jsou na to potřeba vhodné boty (nevíte-li, konzultujte s uďou, ale obyčejné tenisky na to právě dobré nejsou), dostatečně velký batoh, (auto)plachta a  2ks prádelní šňůry (jednu využijeme během tábora a druhá poslouží stejně jako plachta ke stavbě přístřešku během manévrů, bude-li pršet).

Během těch tří týdnů máte možnost se za námi přijet se na tábor podívat během tzv. návštěváku, který se koná na konci druhého týdne v sobotu. Je to den, který připravujeme speciálně pro vás rodiče. Zahrnuje společný tvůrčí program s dětmi, buřtguláš, volno, možnost poznat nás a ostatní rodiče a to je přece super, ne? :)  Srdečně vás tam zveme!

Aktuální ročník

Všechny důležité informace naleznete v těchto dokumentech: Tábor 2017 – informace a S sebou.

Sraz  na odjezd na letošní tábor bude v sobotu 8. července 2016 v 9:45 na Roztylech, na nástupišti č. 3. Návrat pak v sobotu 29. července v 15:57 na Hlavní nádraží.

Stavebka začíná v úterý 4. 7., sraz bude v 9:45 na Roztylech, na nástupišti č.3.

Všechno vybavení budeme vybírat v pátek 30. června od 16:00 do 18:00 u klubovny v Modřanech. V případě potřeby kontaktujte Fíka:  filippelant(at)gmail.com nebo na telefonu 733 299 459.

Letos pojedeme na opět na Vysočinu na novou louku poblíž obce Jiřičky. A jak se k nám dostanete?

Svým dětem můžete udělat kromě návštěvy na návštěváku, který se koná v sobotu 22. července (9:00 – 17:00) udělat radost i tím, že pošlete hezký dopis nebo pohled. Adresa, na které budeme jednou za pár dní vyzvedávat dopisy je tato:

Skautský tábor, oddíl Keya
Pošta Křelovice
POSTE RESTANTE

Kostým 2017

Vše najdete na samostatné stránce ZDE.

Dokumenty & papíry k táboru

Ty jsou pro nás nepostradatelné..:-)

1. Závazná přihláška:IMGP4019
Přihláška na tábor 2017

2. Posudek lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte
Posudek o způsobilosti dítěte

3. Zdravotní dotazník
Pro vedení zdravotní dokumentace dětí.
Zdravotní dotazník

4. Kopie kartičky pojišťovny
Je pro nás nezbytná při případné návštěvě nemocnice během tábora. Musí být součástí zdravotní dokumentace dítěte.

5. Souhlas s poskytováním informací
Svým souhlasem potvrdíte, že můžeme od lékařů dostávat informace o zdravotním stavu dětí.
Souhlas s poskytováním informací

+ 6. Bezinfekčnost
Tu nám předáte až při odjezdu dítěte na tábor.
Potvrzení o bezinfekčnosti

Co potřebuje moje dítě na tábor?

Vhodné vybavení. V případě, že si
nejste tak docela jistí, co to znamená, bude nejlepší promluvit si o tom s družinkovým uďou vašeho dítěte, ten vám rád všechno vysvětlí. Těch pár nezbytností k životu pak je:

spacák & karimatka
dobré boty (rozhodně prošlápnuté, nekupujte je dva dny před táborem) na manévry, doporučujeme koupit nějaké s podporou kotníku
ešus & lžíce & hrníček

Co dál potřebují všechny děti bez rozdílu, je vhodná bedna na všechno to vhodné vybavení. Jedná se nejčastěji o dřevěnou bednu, protože ta je nejpraktičtější. V bedně má každý účastník tábora během celé jeho délky uchované své věci. A taky na ní může hezky sedět. Nedoporučujeme vám pořizovat plastovou bednu z IKEA. Jednak je na ní nedá vůbec hezky sedět, neustále působí neuklizeně, ale hlavně je v tee-pee jako pěst
na oko.
Vhodné i nevhodné bedny pak vybíráme v klubovně ve speciální den několik dní před táborem (vezeme je už na stavebku, takže děti přijíždí nalehko).

A kolik to bude stát?

Cena tábora je 3500,- za jedno dítě, jede-li víc dětí z jedné rodiny, je částka za druhé a další dítě 2500,-. V případě, že dítě jede jen na dva týdny tábora, platí 2800,-.

Zaplaťte prosím převodem na účet 2300928125/2010 a uveďte jako variabilní symbol rodné číslo nejstaršího dítěte, za které platíte. Do poznámky prosím napište jména dětí, za které platíte a částku; potom pošlete e-mail Nezmarovi (marketa.pelantova(at)volny.cz), že už jste zaplatili, za koho a jakou částku. Pokud chcete vystavit fakturu, napište prosím přímo tajemníkovi střediska na office@blanik.info a kopii opět pošlete Nezmarovi.

Moje dítě má stravovací omezení, může jet?

Na tábor s námi jezdí děti s sranda jogurtbezlepkovou dietou a také s intolerancí laktózy. Je pro ně připravováno vhodné jídlo a jejich dietu tak není problém plnohodnotně dodržovat ani na táboře. :)

K jídlu jen jedno omezení od nás: Na táboře funguje sladkobedna, do níž jsou na začátku tábora uložené všechny sladkosti dětí. Ty se musí vejít do jednoho velkého ešusu. Co bude navíc, propadá :)