Vítejte na společných stránkách oddílů Anpetu a Hanyetu.

Co jsme vlastně zač?

Jsme dva úzce spolupracující skautské křesťansky orientované oddíly – Anpetu a Hanyetu. Spadáme pod 7. středisko Blaník, o kterém se více dozvíte zde. Původně jsme všichni dohromady tvořili jeden velký slovutný oddíl Keya. Jelikož nás bylo stále více a více, jak dětí tak vedoucích, využili jsme příznivých podmínek, rozrostli se ve dva oddíly a otevřeli tak brány do skautského světa dalším dětem.

Ač nyní kráčí každý oddíl po vlastní cestě, jsme si díky společné minulosti stále velmi blízcí, nikdo nezapřeme své keyáctví, pořádáme společné akce a i jinak pěstujeme přátelství napříč oddíly. Jsme si také v lecčems velmi podobní. Oba oddíly jsou smíšené, v našich družinách najdete chlapce i děvčata. V jednom oddíle je 4-5 družin rozdělených podle věku a pohlaví. Každá družinka má své vedoucí – Udi. Podrobnosti o jednotlivých družinkách i vedoucích každého oddílu se dočtete zde. Aby toho nebylo málo, máme i aktivní rovery (kluci a holky starší než 15 let se speciálním programem).

Každá družinka má pravidelně jednou týdně schůzku v klubovně. Během roku vyrážíme (cca jednou za tři týdny) na víkendové akce. Může se jednat o výpravy na jeden den, nebo o trojdenky od pátku do neděle (případně déle, když se zadaří a je státní svátek). Na výpravu či trojdenku může vyrazit celý oddíl dohromady nebo vyráží jednotlivé družiny samostatně. Přes rok nás potká i celá řada pravidelných akcí. Na podzim startujeme oddílovou Zahajovací výpravou a v červnu končíme Závěrečnou. Speciální místo v programu zaujímá celooddílová Vánoční trojdenka, kde si nadělujeme dárky. Účastníme se i dalších akcí, například skautské hudební soutěže Jupijou, či florbalového turnaje Derwen cup. Pravidelnou akcí je též Hra po Praze. Společnou akcí pro oba oddíly jsou například Hory, na které vyrážíme každé jarňáky.

Vyvrcholením celého oddílového roku je třítýdenní letní tábor v tee-pee. Zhruba každé dva roky si pro něj vybíráme nové neznámé místo, nemáme žádné stálé tábořiště. Oba oddíly táboří nedaleko sebe, což využíváme při některých programech. Vlastnímu táboru předchází několik dnů tzv. stavebky, kdy uďové a starší děti tábořiště budují. Jsme hrdí na to, že vše stavíme bez jediného hřebíku a existujeme v souladu s přírodou. Vidět na vlastní oči to můžete během návštěváku na konci druhého týdne, kdy je tábor otevřen všem našim rodičům a příznivcům.

Náš název

Slova anpetu-den a hanyetu-noc, stejně jako slovo keya-želva pochází z indiánského jazyka kmene Lakotů. Odkaz želvy zůstává v našich oddílech velmi silný, např. v našem pokřiku:

Pevní jako želví krunýř,
vytrvale jdeme.
Pod sluncem a pod hvězdami,
přáteli být chceme.

Usilujeme o všestranný rozvoj našich dětí, přátelství napříč věkem a radost nás všech.

Máte-li zájem o vstup do některého z našich oddílů, kontaktujte prosím Kibitze: kibitz@skaut.cz, 777013221