Hory Desná – ochutnávka

 Během uplynulého týdne se nám toho stalo mnoho a mnoho toho také zaznamenali naši fotografové. Zpracování fotografického materiálu si proto vyžádá delší dobu, tak buďte trpěliví. Abychom vám při vašem trpělivém trpění alespoň trošku ulehčili, přinášíme výstupy z workshopu animace na našem youtube-kanále a níže v tomto příspěvku také možnost vyzkoušet si jednu z disciplín Zimní olympiády v Desné a poměřit se tak na dálku s dětmi i vedoucími..
.oly001       IMGP7375

 

Zadání disciplíny „počítání hůlek“ je prosté – stojíte před zavřenými dveřmi. Za nimi leží hromada hůlek. Vaším úkolem bude je co nejrychleji a nejpřesněji spočítat. Po dobu počítání vám poběží čas a měření se ukončí vyřčením vašeho odhadu počtu hůlek. Za každou hůlku, o kterou se spletete, se vám k času připočte jedna vteřina.

  • Nyní si tedy otevřete fotku s hůlkami (níže).
  • Zároveň s tím spusťte stopky.
  • Jakmile budete mít v hlavě tip na počet hůlek, stopněte časomíru.
  • Na konci článku si přečtěte správný počet hůlek a za každou chybu si přičtěte jednu vteřinu.
  • Porovnejte své výsledky s dětmi…

DSC_9667

DSC_9669

Nejlepší výsledky:
8 vteřin – Humr
15 vteřin – Kibitz
17 vteřin – Vrtule
18 vteřin – Jejdové + Šerif

Průměrný výsledek25-35 vteřin.

Nejhorší výsledek65 vteřin

Správný počet hůlek27