Hory 2015 jsou za námi!

Drazí!

Teď již z tepla svých domovů můžeme s veselím vzpomínat na těch nemnoho dní, které jsme společně strávili mrznutím v dalekém Grónsku a debatami o Janu Husovi, spalničkách či požáru Národního divadla.
Také přišel čas celou akci alespoň krátce zhodnotit. Pomineme-li fakt, že profesor Greenland byl skartován mimozemšťany (identifikován byl jen díky jeho typickým lyžím značky Crystal), pročež se ho nepodařilo zachránit , proběhla celá akce nadmíru dobře. Všichni jsme se ve zdraví vrátili zpět (lékárnu jsme za celou dobu otevřeli jenom tehdy, když se Špunt řízla v kuchyni, a pak ještě jednou, když jsme nemohli najít jiné nůžky). Krom výjimečné zlomené hůlky nám nejsou známy žádné materiální škody (pomineme-li materiální škody spáchané na základně). A pokud je nám známo, ke znechucení běžkování došlo jen v nízkém procentu případů, kde zároveň doufáme, že již byl traumatický zážitek vytěsněn ze vzpomínek.
Letošní hory pak mohou být vzpomínány zejména z několika důvodů:
  1. Byly. (!)
  2. Sníh taky.
  3. I běžky.
  4. A hlavně jídlo.

Pochopitelně máme poměrně obsáhlou fotodokumentaci

Je k vidění v naší galerii na adrese: http://skautikeya.rajce.idnes.cz/Hory_2015/

A pokud Pipina náhodou vyhodí ze školy, existuje šance, že něco vznikne i z těch mnoha gigabajtů videozáznamu, které v průběhu pořizoval :)

Závěrem materialistické (a zcela zásadní) informace:

Všechny věci, které jsme vezli autem, jdou v malé klubovně v Modřanech (tedy tam, kde jste je odevzdávali). Vyzvedněte si je, prosím, v době některé družinovky (úterý – 16:45 až 19:30 (Fík), středa 17:45 až 19:45 (Klubko), čtvrtek 16:30 až 18:30 (Špunt), pátek 16:00 až 18:00 (Nezmar/Pipin/Humr)). Před tím se ale raději ozvěte uvedenému uďovi, může se stát, že družinovka bude na jiném místě v souvislosti s právě začínajícím festivalem Jeden svět, na který tímto nenápadně upozorňuji.
Před návštěvou klubovny ale prosím zkuste ještě prohlédnout obsah přivezeného baťohu – nepochybuji o tom, že naleznete věci, o kterých jste až do dnes nevěděli, že jsou vaše (asi taky nejsou), a dost možná nenaleznete věci, o kterých jste si mysleli, že jste je s sebou vezli (asi taky vezli).
Opravdu, v chatě zůstalo nezanedbatelné množství věcí, které zcela jistě budou někomu chybět. Nemyslím tím ani tak desítky ponožek (většina z nich v párech, což se po táboře většinou nestává), ale zejména hrnečky, návleky, mikiny, trička, baterky, termosky… Zkrátka a dobře, je toho dost. A pokud doma máte něco, co vám před horami neříkalo pane, vezměte to a přidejte do naší výstavky. To, co ještě za pár týdnů bude okupovat stůl malé klubovny, potká různý osud – spálení, prodání na aukru, vyprání a využití Fíkem či vyprání a věnování na dobročinné účely.
Buďte všichni zdrávi!
Fík